Włókniny

 

włókniny filtracyjne

Stosowane między innymi: w przemyśle w obrabiarkach do filtracji emulsji chłodniczych, w rolnictwie do filtracji mleka, do filtracji powietrza ze szczególnym zastosowaniem do produkcji półmasek, filtracja olejów.

Włókniny filtracyjne puszyste: w przemyśle samochodowym, do produkcji filtrów powietrza i olejów, jako wkłady filtracyjne do szaf sterowniczych, wentylacji, klimatyzacji.

_________________________________________________________

włókniny budowlane

Geomata bentizol stanowi kompozyt składający się z warstwy sypkiego bentonitu sodowego Volclay SS 100 ściśle osadzonego pomiędzy dwiema warstwami geotekstyliów. Warstwa spodnia geomaty jest wykonana ze specjalnej geowłókniny, warstwa wieszchnia z tkaniny polipropylenowej. Te dwie warstwy połączone są ze sobą metodą igłowania. Bentonit sodowy pod wpływem wody pęcznieje tworząc spójną, jednorodną barierę. Posiada wszelkie certyfikaty jakości.
 

budowlano-wodne

Geolex produkowany jest w całości z włókien polipropylenowych z tkaniną przekładkową wzmacniającą.

Geolex w budownictwie wodnym i lądowym spełnia funkcje: wzmocnienia podłoża, separacji warstw, filtracji. W budownictwie wodno-lądowym Geolex używany jest jako podkładki fundamentowe przy stabilizacji gruntów słabonośnych.

_________________________________________________________

meblarstwo

Charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi: są wysokoodprężne w układzie włókien "V" 100 % PES o zakresie gramatur od 100 do 600g/m2. Posiadają atest niepalności Fira. Stosowane jako przekładki na sprężyny, wykonane z włókien wtórnych charakteryzują się dużą sztywnością i wytrzymałością.

_________________________________________________________

wkłady krawieckie

Ocieplające-Watolexy, Termolexy, wykonane z włókien poliestrowych, stosowane są jako wypełnienia w odzieżach zimowych i wyrobach pościelowych. Termoklejące-Termoniny, Włóknitexy, stosowane jako lekkie materiały nietkane, sztywnikowe podnoszące walory użytkowe i estetyczne odzieży.

_________________________________________________________

dodatki krawieckie

Włókniny do produkcji dodatków odzieżowych:
-poduszki barkowe
-wypełnień kuli rękawów
-pasków

Wykonane z włókien poliestrowych. Włókniny te mogą być wykonane również na nośnikach włókninowych lub pianki PU.

_________________________________________________________

włókniny sanitarne

Stosowane surowce: włókna wiskozowe, polipropylenowe, poliestrowe lub ich mieszanki. Termoniny, Hydroniny, plastry, kompresy, podkłady i serwety medyczne, chusteczki jednorazowe, ściereczki, pościel jednorazowa, podpaski, pieluszki dla dzieci i niemowląt.

_________________________________________________________

włókniny motoryzacyjne

W przemyśle samochodowym znajduje zastodsowanie kilkadziesiąt rodzajów włóknin. Na ich bazie wykonywane są wyściółki bagażników, nadkoli, półki, pod-sufitki. Stosuje się również specjalne włókniny wygłuszające.

 

 

Zapraszamy na nasze aukcje w serwisie